single

Czym charakteryzują się plecaki outdoorowe?

Torby alpinistyczne są zazwyczaj długie i smukłe, aby umożliwić podróżowanie po wąskim terenie. Plecak podzielony jest na warstwę górną i dolną, oddzielone od siebie kanapką z zamkiem błyskawicznym w środku, co jest bardzo wygodne przy zabieraniu i wkładaniu przedmiotów. Boki i górę plecaka można związać z namiotami i poduszkami, co praktycznie zwiększa jego rozmiary. Na zewnątrz plecaka znajduje się również pokrowiec na siekierę lodową, który może służyć do wiązania siekier lodowych i kijów śnieżnych. Najbardziej warta uwagi jest konstrukcja pleców tych plecaków. Wewnętrzny stelaż wykonany z lekkiego stopu aluminium podtrzymuje ciało. Kształt pleców został zaprojektowany zgodnie z zasadami ergonomii. Plecy są szerokie i grube, a ich kształt jest zgodny z fizjologicznymi krzywiznami ludzkiego ciała. Konstrukcja w kształcie litery "S" i pas piersiowy zapobiegają przesuwaniu się pasków naramiennych na boki, dzięki czemu użytkownicy plecaków czują się bardzo komfortowo. Co więcej, plecaki te mają mocne, szerokie i wygodne pasy, które mogą regulować wysokość pasków na ramiona. Użytkownicy mogą łatwo dopasować wysokość paska do swojego ciała. Ogólnie rzecz biorąc, dno plecaka znajduje się powyżej bioder, dzięki czemu więcej niż połowa ciężaru plecaka może być przeniesiona do talii, co znacznie zmniejsza obciążenie ramion i zmniejsza uszkodzenia ramion przez długi czas. Długotrwała nośność.

Plecak ma pojemność ponad 50 litrów, co jest odpowiednie dla podróży długodystansowych i bardziej profesjonalnych działań przygodowych. Na przykład, w przypadku długodystansowych wycieczek lub wypraw górskich w obszarach takich jak Tybet, bez wątpienia powinieneś wybrać duży plecak o pojemności ponad 50 litrów. Jeśli podczas krótko- i średniodystansowych wycieczek musisz biwakować w terenie, również potrzebujesz dużego plecaka, ponieważ tylko on może pomieścić namioty, śpiwory i maty do spania potrzebne do biwakowania. Duże plecaki mogą być podzielone na torby alpinistyczne i plecaki do podróży długodystansowych w zależności od różnych zastosowań.

Cechy plecaka outdoorowego:

1. System nośny: System nośny plecaka składa się z panelu tylnego, pasków na ramię, pasków na klatkę piersiową i pasów biodrowych. Płyta tylna jest używana do wspierania całego plecaka. Dobry plecak może równomiernie rozłożyć ciężar plecaka. Paski na ramiona, podkładki na talię i paski na klatkę piersiową odgrywają ważną rolę w mocowaniu. Muszą być one regulowane. Różne regulacje mogą być wykonane zgodnie z indywidualnym kształtem ciała, aby lepiej go naprawić i zmniejszyć tarcie. Ponadto część stykająca się ze skórą paska na ramię i wewnętrzna strona pasa biodrowego powinna być miękka i elastyczna, co może skutecznie zmienić tarcie w górę i w dół górnego paska na ramię lub pasa biodrowego ze względu na elastyczne wibracje. Pas piersiowy nie tylko musi mieć regulowaną długość, ale stałe punkty na pasie piersiowym powinny być również ustawione jako szyny ślizgowe, aby ułatwić dostosowanie do osobiście wygodnej pozycji.

2. Tkanina. Torby rowerowe zazwyczaj wykorzystują tkaninę nylonową pokrytą PU (na przykład: poliester 450D pokryty PU, nylon 210D), która ma funkcje wodoodporne, suchoszczelne, odporne na ścieranie i odporne na rozdarcie. Niezależnie od tego, czy plecak jest trwały, czy nie, tkanina jest głównym wyznacznikiem. Chyba każdy nie chce spotkać się z sytuacją, w której plecak zostanie zerwany, gdy osiołek zostanie porzucony w połowie drogi.

3. Zaprojektowany z systemem wentylacji i odprowadzania potu. Podczas jazdy plecak jest w pełni zapięty na plecach. Producenci niestandardowych tornistrów dla uczniów szkół podstawowych uważają, że jeśli plecy nie są wentylowane podczas jazdy, będzie to dość niewygodne dla mokrego potu, aby pokryć plecy. W plecaku dodano płytę z żywicy siatkowej, aby odizolować plecy od ciała. Torba rowerowa wykorzystuje projekt oddychającej siatki 3D po wewnętrznej stronie paska na ramię i podkładki na talię, aby dać powietrzu przestrzeń do przepływu i skutecznie utrzymać części w kontakcie z ciałem suchym.

4. Czy system ładowania jest rozsądny. Plecaki zazwyczaj składają się z torby głównej, torby bocznej i torby na akcesoria. Torby rowerowe będą stosunkowo małe, na ogół nie więcej niż 30L, na ogół 10L, 14L, 18L, 20L, 25L, itp., więc poprzez projekt każdej części plecaka, można lepiej dystrybuować przedmioty, a pojemność może być używana rozsądnie, oczywiście. Ważną rzeczą jest wygoda dostępu.