single

Jakie przybory są potrzebne w pierwszej klasie? Ile one kosztują?

Przybory szkolne dla pierwszoklasisty różnią się od tych, które kupiłeś dla przedszkolaka. Potrzebne będą zeszyty, podręczniki i piórnik. Jakie inne przydatne przedmioty może mieć pierwszoklasista? Zestaw startowy do szkoły dla pierwszoklasisty to spory wydatek. Koszt podręczników stanowi zazwyczaj tylko niewielką część całkowitego kosztu zestawu szkolnego. Zeszyty i inne materiały dla pierwszoklasistów są również drogie. Możliwe jest zaoszczędzenie pieniędzy. Tak, jest to możliwe, aby zaoszczędzić pieniądze. Należy jednak sporządzić listę przed rozpoczęciem kompletowania wyprawki dla pierwszoklasisty. To zapewni, że nie zapomnisz o niczym i unikniesz pochopnych zakupów. W wyprawce pierwszoklasisty powinno znaleźć się sporo rzeczy - wszystkie z nich będą bardzo ważne dla dziecka. Stworzyliśmy drukowaną listę przyborów szkolnych dla rodziców pierwszoklasistów. Znajdują się na niej wszystkie akcesoria potrzebne w pierwszej klasie, a także te, które przydadzą się bez względu na to, do jakiej szkoły uczęszcza dziecko. Zestaw startowy dla pierwszoklasisty: lista podstawowa

  • Zeszyty w 3 linie
  • Okładki na zeszyty
  • Materiały do pisania i malowania
  • Użyj kleju i nożyczek
  • Podkładki do rysowania
  • Worek śniadaniowy

Będziesz również potrzebował przyborów dla pierwszoklasisty. Plecak lub tornister: Nie kupuj w ciemno, oszczędzaj pieniądze, a plecak szkolny nie wyrządzi krzywdy postawie dziecka. Trzewiki i buty do szkolnego wychowania fizycznego. W szkołach wymagane są buty z białą podeszwą (minimum 30 zł). Jakie zeszyty kupić dla pierwszoklasisty Zeszyt dla ucznia klasy pierwszej powinien zawierać 3 linie. Ważne jest, aby linie były poprawnie wydrukowane. Dobrze jest, aby linie w zeszycie dla pierwszoklasisty były oddalone od siebie o 5 mm. Takie rozmieszczenie linii w zeszycie pierwszoklasisty ma ułatwić dziecku staranne i plastyczne pisanie oraz pomóc mu w lepszej organizacji różnych rodzajów liter (koszt: ok. 1 zł na dziecko Przybory szkolne dla ucznia klasy pierwszej Okładki - Nie kupuj standardowych okładek do zeszytów. Są one zbyt duże i powodują wybrzuszenia, które utrudniają pisanie. Zamiast nich wybierz specjalnie zaprojektowane okładki do zeszytów 16-kartkowych. Farby i pędzle: Kupując farby dla pierwszoklasisty, pamiętaj, aby szukać specjalnych pojemników na wodę. Takie pojemniki będą chroniły dziecko przed przypadkowym rozlaniem farby. W niektórych szkołach wymagane są również podkładki na biurko (minimum 7 zł za komplet). Warto zainwestować w wysokiej jakości gumkę do mazania. Problem w tym, że wiele kolorowych gumek dostępnych w supermarketach raczej rozmazuje ołówek niż go wymazuje (koszt: ok. 2 zł). Przybory do pisania - Pierwszoklasiści będą używać ołówka do nauki pisania. Ołówki będą używane później. Do wyboru są dwa rodzaje: standardowe ołówki i specjalne ołówki do nauki pisania. Ołówki te są grubsze, trójkątne, lub mają specjalne skuwki. Kosztują około 5 zł.

Jaki jest koszt wyprawki szkolnej dla pierwszoklasisty?

Przygotowanie dziecka do szkoły nie jest tanie. Artykuły szkolne (m.in. zeszyty, podkładki i akcesoria do pisania) nie są tanie. Ceny wahają się od 100 do 200 zł za przybory szkolne (zeszyty, bloki, przybory do pisania itp.) Gotowy zestaw ze wszystkimi przyborami szkolnymi będzie Cię kosztował mniej niż kompletny zestaw. Do tego trzeba będzie dokupić plecak (od 100 zł do kilkuset złotych), podręczniki, 500 zł, oraz strój sportowy z butami (200 - 300 zł) i kapcie (100 - 200 zł). Kosztuje to około 1000 zł. Jak widać 300 złotych nie wystarczy na pokrycie wszystkich potrzeb związanych z wyposażeniem szkoły. Uczniowie szkół podstawowych otrzymują bezpłatnie podręczniki do przedmiotów obowiązkowych z zakresu kształcenia ogólnego. Pozostałe materiały edukacyjne (np. Rodzice muszą zapłacić za podręczniki do etyki, religii i drugiego języka obcego.

Podpisz wyprawkę szkolną dla pierwszoklasisty

Podpisz wszystkie zakupione akcesoria szkolne (m.in. pędzle i nożyczki). Dzięki temu Twoje dziecko uniknie kłótni i nieporozumień związanych z wymianą jakiegoś przedmiotu. Nie będziesz musiał kupować nowych przyborów co jakiś czas, bo zgubiłeś stare. Używaj długopisów i markerów do ubrań.

Wyprawka szkolna: Postaw na jakość produktów

Przy zakupie wyprawki nie oszczędzaj na kapciach czy plecaku szkolnym dla pierwszoklasisty. Te przedmioty mogą mieć negatywny wpływ na jego zdrowie. Pamiętaj o tym: Kapcie to najlepszy przyjaciel dziecka. Można je nosić przez wiele godzin. Należy zwrócić uwagę nie tylko na wielkość tornistra, ale także na materiał (najlepiej wodoodporny i szybkoschnący). Źle dopasowany plecak może prowadzić do problemów z kręgosłupem. Uwaga: Jeśli Twoje dziecko jest leworęczne, powinieneś poszukać produktów, które są specjalnie zaprojektowane dla dzieci leworęcznych. Wśród nich mogą być temperówki, długopisy i zeszyty. Skąd możesz wiedzieć, czy Twoje przybory szkolne dla pierwszoklasisty są kompletne? Najlepiej jest odwiedzić szkołę, aby dowiedzieć się, co będzie potrzebne przed zakupem zestawu szkolnego. Jeśli szkoła nie posiada takich informacji, warto poczekać z zakupami do rozpoczęcia roku szkolnego lub pierwszego zebrania. Wtedy nauczyciel przekaże szczegóły.