single

Jak wybrać odpowiedni tornister dla pierwszoklasisty?

Czy istnieje lepszy plecak lub tornister dla pierwszoklasisty? Czy upierać się przy lżejszym czy większym tornistrze? Możesz albo kupić tańszy tornister i wymieniać go co roku, albo zainwestować w tornister, który będzie trzymał swoją wartość przez kilka lat. Dziś przygotowałam poradnik, dzięki któremu będziesz wiedział na co zwrócić uwagę. Trudna sztuka wyboru między plecakiem a tornistrem dla pierwszoklasisty - Choć proces ten nie jest tak trudny jak kupno mieszkania czy domu, to przygotowania są takie same. Po pierwsze, musimy wziąć pod uwagę nasz styl życia. Musimy określić, jakie wymagania ma tornister, z którego będzie korzystał pierwszoklasista. Najpierw należy zdecydować, czy dziecko będzie w stanie go nosić, czy też będzie musiało chodzić do szkoły i wracać do domu komunikacją miejską. W pierwszym przypadku tornister może mieć większy ciężar własny. W drugim przypadku warto wybrać lżejszy tornister, który jest wodoodporny i odblaskowy. 

Czy szafki pozwalają na pozostawienie książek w szkole?

Czy też wymaga się noszenia podręczników i ćwiczeń (w takim przypadku należy wybrać większy tornister).

Czy dziecko może jeść obiad w szkole?

Jeśli tak, to budżet na żywność nie musi być duży.

Czy w szkole znajduje się pojemnik na wodę?

Wystarczy mała, napełniana butelka na wodę i mała kieszonka z boku. To dobry sposób, aby zastanowić się, czego naprawdę potrzebuje Twój pierwszoklasista. 

Jaki plecak lub tornister powinien wybrać uczeń pierwszej klasy?

Nasz pierwszoklasista jest jeszcze mały. Wszystko, co ciężkie - książki, zeszyty i piórniki, prowiant, ulubione zabawki, a nawet obiad - to wszystko za dużo. Niestety, w Polsce nie obowiązują wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące maksymalnego ciężaru, jaki dziecko może nosić na plecach. Należy zdawać sobie sprawę, że uczeń może codziennie nosić w plecaku lub tornistrze dwa lub trzy razy więcej niż wynosi dopuszczalny ciężar dla zdrowego kręgosłupa. Ważne jest, aby mieć dobrze skonstruowany tornister, z odpowiednio wyprofilowanymi plecami. Podobne plecaki dostępne są już od kilku lat. Dla dzieci z najmłodszych klas najlepszym wyborem jest lekki, ergonomiczny tornister . Ma on miękkie ramiączka, duże kieszenie zewnętrzne i design, który przypadnie do gustu młodym graczom. Eksperci, w tym ortopedzi, są zgodni, że klasyczny tornister jest lepszy dla zdrowia pleców. Powinien być szerszy niż wyższy. Rozciągający się bardziej wzdłuż ramion niż kręgosłupa. Choć opcji jest kilka, można znaleźć takie tornistry. Możesz wybrać dłuższy plecak (dłuższy niż szeroki), ale lepiej mieć szerszy tornister. Plecak dla graczy Dobrze wyprofilowany tornister dla pierwszoklasistów: solidny i dobrze wyprofilowany Dlaczego tył tornistra dla pierwszoklasistów jest tak sztywny i dobrze wyprofilowany. Sprzyja to prostowaniu się dzieci. Nie napiszę: "wymusza wyprostowaną pozycję", bo to fałsz. Jeśli ciężar jest zbyt duży, uczeń będzie "wiercił się" ramionami, próbując zrównoważyć pociągnięcie do tyłu. Nawet z lekkim obciążeniem, może to zrobić z miękkim plecakiem. Sztywne plecy sprawiają, że krawędzie książek nie będą szczypać dziecka w plecy, nawet jeśli zostaną one wrzucone w niezorganizowany sposób (co jest częstym zjawiskiem na początku szkolnej przygody). Wyprofilowane plecy pozwalają na wentylację, dzięki czemu tornister nie poci się od noszenia.

Jaki jest koszt tornistra dla pierwszoklasisty?

Ponieważ plecaki dla pierwszoklasistów i tornistry mogą być bardzo drogie, oczywistym kryterium jest koszt zakupu. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ możemy znaleźć coś na każdą kieszeń. Można też wybrać mniej trwałe modele o podobnych parametrach konstrukcyjnych. Są też droższe tornistry szkolne, które w moim przypadku były nie do zdarcia. Zaletą tańszych modeli jest to, że dziecko może wyrosnąć z danego wzoru, np. Zaletą tańszych modeli jest to, że po około roku tornister zacznie się zużywać. Minusem jest to, że znów trzeba będzie robić zakupy, płacić więcej i wytwarzać więcej odpadów. Całą edukację wczesnoszkolną będzie w stanie uzupełnić droższy model. Może on również służyć jako plecak na krótkie wycieczki i nocleg. Jest to większa inwestycja i wymaga jednorazowej wpłaty. Jeśli jednak się na niego zdecydujemy, możemy jednorazowo zakupić cały zestaw z jednego wzoru. Lekki tornister dla pierwszoklasisty. Zadbaj o zdrowie swojego dziecka. Im lżejszy tornister, tym lepiej. Kręgosłup dziecka nie jest zagrożony od tornistra, który jest wypełniony przyborami szkolnymi to 15%. 20-kilogramowe dziecko nie powinno nosić więcej niż 3 kg. Nawet jeśli nie spakujemy wody i drugiego śniadania, jest to niemożliwe. Ważne jest, aby kupić pierwszoklasistom lekki tornister. Pozwoli im to nosić podręczniki szkolne i będzie wygodne. Lżejsze tornistry zazwyczaj mają na metce nadrukowaną wagę. Natomiast te cięższe już nie. Jaki jest najlepszy rozmiar plecaka dla pierwszoklasisty? Tornister lub plecak powinien być dopasowany rozmiarem do wzrostu dziecka. Nie powinien być jednak zbyt mały. Nie ma nic gorszego niż noszenie tornistra pełnego jedzenia, stroju gimnastycznego czy materiałów plastycznych. Najlepiej jest przetestować tornister na swoim pierwszoklasiście przed zakupem. Porównaj wymiary tornistra online z plecakiem, który masz w domu lub nawet z własnym plecakiem, jeśli kupujesz online. Możesz porównać wymiary do swojego plecaka i określić, czy powinien być mniejszy lub węższy. Jeśli miałbym dać Ci radę, zapomnij o malutkich 6--8 litrowych plecakach. Te powinny być pozostawione dla przedszkolaków. Dla uczniów szkół podstawowych, stwierdziliśmy, że 10 i 12 litrowe plecaki z bocznymi kieszeniami są dobrym wyborem. Z kieszeniami pojemność wynosi około 12-15 litrów.

Tornister dla pierwszoklasisty - czego powinien w nim zabraknąć?

Należy pamiętać, że tornister powinien zawierać osobną kieszeń na drugie śniadanie, duże kieszenie boczne, liczne odblaski dla bezpieczeństwa oraz dużą komorę główną. Osobna kieszeń na obiad Na drugie śniadanie zaleca się stosowanie osobnej kieszeni. Zazwyczaj znajduje się ona z przodu plecaka i ma osobne zamknięcie. Uwierz mi, świeżo upieczonemu uczniowi wygodniej jest otworzyć kieszeń, aby wyjąć lunch, a nie cały plecak. Tornister nie będzie w stanie przemieścić się do komory na książki, jeśli przypadkowo zostanie postawiony na głowie. Kieszeń powinna być wyłożona folią termiczną i wyściełana, aby zapobiec zgnieceniu jedzenia. Taka przegródka zapobiegnie roztapianiu się kanapek w upale, a także jest bardzo przyjazna dla higieny. Wystarczy przetrzeć przegródkę, jeśli coś się rozleje, roztopi lub zabrudzi. Nie musimy jej od razu myć. Plecak dla dziecka musi mieć przynajmniej jedną boczną kieszeń, w której można przechowywać butelkę i napój. Nie ma znaczenia, czy jest ona siatkowa, otwarta czy zamknięta. Nie ma znaczenia czy jest siatkowa czy zabudowana. Liczy się to, że zmieści się w niej kubek, bidon czy butelka. Takie rozwiązanie zastosowano w plecaku Paso PP21DG-525. Warto zwrócić uwagę, bo niektóre modele mają płaskie kieszenie boczne. Nie wystają one z torby, ale przylegają do niej. Wygląda to lepiej, torba wydaje się mniejsza i zgrabniejsza. Nie jest to praktyczne, bo trzeba nosić napój w środku. Jest to niebezpieczne, bo może się rozlać i uszkodzić książki i zeszyty. Odblaski w tornistrze Odblaski na szelkach, z boku i z tyłu. Nieważne, że ich nie ma, bylebyś pamiętał o ich zdobyciu i natychmiastowym założeniu. Odblaski powinny być przymocowane do pleców i boków dziecka, a także do szelek. Dzięki temu dziecko będzie lepiej widoczne z przodu.

Kolejna rzecz: Odblaski są w Polsce wymagane dla dzieci, które poruszają się w terenie miejskim. Plecak dla pierwszoklasisty powinien mieć wiele elementów odblaskowych. Szelki i nóżki Co z nóżkami, rączkami i paskami? Sztywne dno z nóżkami w przypadku tornistrów dla maluchów to mój faworyt. Zwiększa prawdopodobieństwo, że dziecko utrzyma tornister w pozycji pionowej (mniej rzeczy wypadnie i ulegnie zniszczeniu), a po drugie zmniejsza możliwość zabrudzenia tornistra, ponieważ dno nie ma bezpośredniego kontaktu z podłożem. Główna komora tornistra dla pierwszoklasisty Główna komora zawiera trzy małe elementy. Mała kieszonka na suwak przyda się na dowód osobisty, pieniądze i klucze do szatni. Te drobne przedmioty nie zgubią się, jeśli dziecko nie będzie musiało przeszukiwać całego tornistra. Przydatny może być również uchwyt na klucze. Przegroda na duże książki to dla mnie konieczność. Dzięki niej tornister jest zrównoważony. Na "tylnej" stronie tornistra uczeń umieszcza wysokie książki. Zeszyty, piórniki, przyborniki i inne drobne przedmioty znajdują się z przodu. Przegroda utrzymuje podręczniki bliżej kręgosłupa dziecka, trzymając je z tyłu. Choć może się wydawać, że to nic takiego, to jednak znacznie poprawia komfort pracy.