single

Jaki plecak jest najlepszy dla przedszkolaka?

Który plecak jest najlepszy?

Pamiętaj, że w czasie, gdy kości dziecka dopiero się rozwijają, niewłaściwy plecak może spowodować problemy zdrowotne. Czekasz na skompletowanie wyprawki, jeśli Twoje dziecko wkrótce rozpocznie naukę w przedszkolu. Plecak jest ważnym elementem wyprawki. Wybór odpowiedniego modelu dla pierwszoklasisty jest o wiele łatwiejszy niż jego wybór. Jest jednak kilka rzeczy, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę. Jaki plecak szkolny wybrać? Przedszkolakowi nie jest potrzebny duży plecak szkolny. Będzie go używał tylko do noszenia książek i innych akcesoriów szkolnych. Mały plecak może wystarczyć do przenoszenia ulubionej zabawki, ubrania na zmianę czy śniadania na wycieczkę. Nawet niewielki, źle dobrany model może doprowadzić do trudnych do skorygowania wad postawy.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze plecaka, który będzie dopasowany do potrzeb przedszkolaka?

Odpowiednie wyprofilowanie - Regulowane, szerokie ramiączka z miękką wyściółką zapewniają komfort noszenia plecaka i pozwalają dopasować go do wzrostu dziecka. Ważne jest, aby plecak nie zwisał zbyt nisko, gdyż może to powodować nienaturalne wygięcie kręgosłupa i jego przeciążenie. Dolna krawędź plecaka nie powinna znajdować się niżej niż wysokość przy kości miednicy.

Lekkość jest najlepsza - Im lżejszy plecak, tym lepiej. Ciężki plecak nie jest rozwiązaniem dla naszego dziecka. Zbyt duży ciężar może powodować dyskomfort, zmęczenie i niemożność noszenia plecaka. Bezpieczeństwo - Przedszkolak jest jeszcze małym dzieckiem i często będzie wkładał różne przedmioty do buzi. Ważne jest, aby plecak nie miał żadnych małych, łatwych do rozerwania elementów, które mógłby połknąć. Ważne jest również zwrócenie uwagi na jakość i bezpieczeństwo zamków. Powinny być one łatwe w obsłudze dla małych rączek i nie stwarzać ryzyka skaleczenia w przypadku sięgnięcia do środka. Suwaki i zapięcia powinny być łatwe w obsłudze dla dzieci. Względy praktyczne: Idealny plecak dla przedszkolaków powinien być lekki i niewielki. Powinien też ułatwiać dziecku szybkie uporządkowanie swoich rzeczy. Dobrym pomysłem są dodatkowe kieszonki i przegródki.

Dodatkowe gadżety - Aby ułatwić dziecku zadanie, możemy zdecydować się na plecak z zewnętrzną kieszenią na bidon lub butelkę z wodą. Ułatwi to znalezienie napoju, a także zmniejszy ryzyko pęknięcia butelki, jeśli nie będzie ona odpowiednio zabezpieczona.

Możliwość personalizacji - wstawki lub naszyte elementy umożliwiające podpisanie plecaka ułatwią odnalezienie właściciela w razie zaginięcia. Jeśli plecak posiada więcej niż jedno dziecko z tej samej rodziny, będą one w stanie zidentyfikować właściciela.

Zalecenia dotyczące plecaków dla przedszkolaków

Na co przedszkolak powinien zwrócić uwagę przy wyborze plecaka? Wytrzymałość plecaka zostanie bardzo szybko przetestowana przez dziecko. Jeśli chcesz, aby służył długo, wybierz solidny i wytrzymały model. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany. Powinien być nieprzemakalny i łatwy w czyszczeniu. Co sądzi przedszkolak? Przy wyborze modelu weź pod uwagę opinie dziecka. To ono będzie z niego korzystać na co dzień. Pozwól maluchowi wybrać kolor i wzór. O wyglądzie plecaka do przedszkola zadecyduje maluch, który prawdopodobnie będzie bardziej podekscytowany jego noszeniem. Warto też pokazać dziecku, jak plecak leży. Należy zwrócić uwagę na to, czy plecak jest noszony na obu ramionach. Zbyt luźno noszony plecak na jednym ramieniu może powodować problemy z postawą oraz bóle szyi i kręgosłupa.