single

Przybory szkolne dla pierwszoklasistów! Jakie akcesoria kupić do szkoły?

Zestaw szkolny dla pierwszoklasistów jest na czasie, ponieważ zbliża się wrzesień. To czas na skompletowanie wyprawki szkolnej. Najwięcej emocji będą odczuwać rodzice pierwszoklasistów, którzy nie są zaznajomieni z tym tematem. Pierwszoklasiści potrzebują dużej ilości akcesoriów, aby rozpocząć naukę w szkole. Najlepsze przybory szkolne to te, które posiadają plecak lub tornister. Jest on podstawą szkolnego zestawu. To właśnie tutaj zazwyczaj zaczynają się potknięcia. Jakie akcesoria kupić, poza plecakiem? Zebraliśmy kompletną listę akcesoriów do szkoły zarówno dla dzieci, jak i młodzieży, aby ułatwić Wam zadanie. Jeśli kupujemy wyprawkę dla 6-latka lub 7-latka, musimy kupić wszystko od początku do końca. Rodzice ze starszymi dziećmi często jedynie uzupełniają wyprawkę szkolną, dodając nowe elementy lub wymieniając stare. Aby zachęcić dziecko do nauki, proponujemy kilka wskazówek, jak przygotować się do zakupów i jak korzystać z wyprawki szkolnej.

UWAGA! Niezależnie od tego, czy nasze dziecko chodzi do szkoły, czy uczy się w domu, kompletujemy ZESTAW SZKOLNY.

NASTĘPUJĄCA LISTA ZAWIERA WSZYSTKIE AKCESORIA, KTÓRE SĄ NIEZBĘDNE W KLASIE PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ.

Zestaw startowy dla pierwszoklasisty

Zanim kupisz przybory szkolne dla swojego dziecka do pierwszej klasy, upewnij się, że szkoła opublikowała listę przyborów. Wielu nauczycieli ma bardzo konkretne wymagania, szczególnie jeśli chodzi o przybory do pisania i przybory plastyczne. Oto lista zawierająca najważniejsze przybory szkolne, które powinien mieć pierwszoklasista. WSKAZÓWKA: Przed dokonaniem zakupu porozmawiaj z dzieckiem o zakupach. Plecak i akcesoria, które mu się nie podobają, mogą być dla ucznia demotywujące. Porozmawiaj z dzieckiem o jego zainteresowaniach i preferencjach. Możesz być pewna, że dziecko pokocha plecak w ulubionym kolorze i z ulubionym bohaterem lub zwierzątkiem.

1. Tornister czy plecak - dobór odpowiedniego plecaka do potrzeb pierwszoklasisty jest trudny. Dla pierwszoklasisty dobry plecak A4 powinien być usztywniany, wyprofilowany, lekki i dopasowany rozmiarem do ciała ucznia. Możesz wybrać pomiędzy tradycyjnym plecakiem szkolnym ze sztywnym stelażem, a bardziej nowoczesnym plecakiem z dużą ilością kieszeni. Sprawdź nasze poprzednie posty, aby dowiedzieć się więcej o wyborze plecaka do szkoły i jakie plecaki szkolne są obecnie najlepsze.

2. Piórnik - Piórnik jest drugą najważniejszą częścią tornistra świeżo upieczonego ucznia, zaraz po plecaku. Nauczyciele często zalecają, jakiego typu piórnika powinni używać uczniowie. W klasach 1-3 preferowane są klasyczne, składane piórniki. Najpopularniejsze są piórniki jednokomorowe z podwójną klapką, oraz piórniki dwu- i trzykomorowe. Istnieje wiele wzorów z postaciami z bajek i zwierząt, więc każde dziecko znajdzie odpowiedni piórnik dla siebie. Piórniki, do których akcesoria mocowane są za pomocą gumek mają dodatkową zaletę - uczą dzieci porządkowania swoich rzeczy. UWAGA: Kupując dopasowany piórnik, zaoszczędzisz dużo energii i czasu na kompletowanie wielu akcesoriów z naszej listy. W przypadku dzieci, piórniki z dużym wyposażeniem będą często zawierały kompletny zestaw kredek, flamastrów i temperówki. Piórnik może być dość duży i ważyć nawet do 400g.

3. Worek na buty - niezbędny, jeśli dziecko nie chce zabierać ze sobą stroju gimnastycznego i obuwia zmiennego. Worek szkolny powinien być wykonany z mocnej, nieprzemakalnej tkaniny. Powinien być na tyle mocny, aby dziecko mogło go nosić w jednej ręce i przyczepić do plecaka lub na ramieniu za pomocą sznurków.

4. Pojemnik na śniadanie - Dobrym pomysłem jest, aby drugie śniadanie było przechowywane w pojemniku przeznaczonym do kontaktu z żywnością. Lunchbox zapobiega powstawaniu zapachów jedzenia i sprawia, że posiłek dłużej zachowuje świeżość. Do praktycznego lunchboxa możesz wybrać tradycyjne pudełko lub termoizolacyjną torbę.

5. Butelka na napój - Butelka na napój jest szczególnie przydatna w szkole późną wiosną i wczesną jesienią, kiedy temperatury są wyższe. Wiele plecaków szkolnych posiada boczną kieszeń, w której można umieścić butelkę. Jest to przydatne, aby utrzymać zeszyty i książki suche w przypadku rozlania. Zanim kupisz butelkę, upewnij się, że jest ona dopuszczona do kontaktu z żywnością. Do produkcji butelek na wodę najlepszy jest plastik wolny od BPA. Butelka na wodę dla dziecka może być również używana po szkole do transportu na siłownię i z powrotem lub do celów treningowych. Najbardziej pożądane i popularne zeszyty dla nauczycieli klas 1-3, to zeszyty w 3 linie kolorowe. Zeszyty te najlepiej nadają się do ćwiczeń kaligrafii i nauki pisania. Cieńsze zeszyty są wygodniejsze, ponieważ zmniejszają wagę zestawu szkolnego. Zeszyt w kratkę jest wymagany na lekcjach matematyki, a także pamiętnik lub zeszyt do korespondencji. Czasami zeszyt jest wymagany na lekcjach religii.