single

Co kupić do szkolnego zestawu startowego?

Wakacje się skończyły, więc czas wrócić do szkoły. Jak wybrać przybory szkolne dla różnych grup wiekowych i co kupić dla każdego dziecka? Na te i inne pytania odpowiadamy w tym poradniku. Ważne informacje Prawo do zasiłku mają rodzice lub opiekunowie uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do ukończenia 20. roku życia (lub 24. roku życia w przypadku uczniów niepełnosprawnych), a także każdy pełnoletni uczeń, jeśli jest samodzielny. Świadczenie 300 plus przysługuje wszystkim rodzicom, niezależnie od dochodów Świadczenie jest zwolnione z podatku

Lista zakupów do wyprawki szkolnej

Wybierasz się do sklepu z zamiarem skompletowania wyprawki szkolnej? Powinnaś zadbać o to, aby na liście zakupów znalazły się tylko najpotrzebniejsze produkty. Przed rozpoczęciem kompletowania wyprawki szkolnej warto zrobić research tego, co będzie potrzebne.

Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, warto zaopatrzyć dziecko w następujące rzeczy:

  • Podręczniki
  • Plecak
  • Ubrania i stroje WF
  • Piórnik do szkoły
  • Przybory do pisania
  • Zeszyty
  • Worek na buty
  • Kalkulator
  • Bidon
  • Podręczniki

Szkoły zapewniają uczniom szkół podstawowych podstawowe podręczniki i zeszyty ćwiczeń. Są one finansowane z budżetu państwa. Rodzice nie muszą kupować materiałów do nauki języków obcych, matematyki czy przedmiotów ścisłych. Można zaoszczędzić na podręcznikach, kupując inne książki, które poszerzą wiedzę i pomogą dzieciom w nauce, np. język obcy. Można kupić tylko te podręczniki, które nie są wymagane dla uczniów szkół średnich.

Plecak

Plecaki są niezbędne, jeśli chodzi o przybory szkolne. Jaki więc plecak wybrać? Plecak nie powinien być zbyt ciężki. Powinien ważyć nie więcej niż 0,5 kg i nie więcej niż 1 kg. Sprawdź też, czy plecak ma regulowane szelki i wyściełane dno. Idealna pojemność to 20-30 litrów. Odblaski mogą poprawić widoczność dziecka na drodze Tornister z bajkowym wzorem to najlepsza opcja dla dzieci w klasach 1-3. Transformers dla chłopca, czy Littlest Pet Shop (dla dziewczynki). Dla uczniów nieco starszych dobrym wyborem są plecaki w kratkę lub abstrakcyjne wzory. Z kolei gimnazjaliści chętniej wybierają klasyczne, stonowane plecaki, np. jednokolorowe. Dostępne są również plecaki na kółkach, które można dopasować do wzrostu ucznia. Mogą być one trudne do przenoszenia i nie spodobać się ciekawskim dzieciom.

Stroje i ubrania na WF

Dzieci uczą się w szkole zasad matematyki i ortografii. Ale uczą się też, jak ważna jest aktywność fizyczna. Ćwiczenia fizyczne są ważną częścią dnia szkolnego. Jeśli tak jest, to punktem na liście zakupów musi być strój gimnastyczny. Jeśli nie było żadnych wytycznych podczas apelu, czarne lub granatowe szorty, biała koszula i wygodne buty są najlepszym wyborem.

Piórnik

Piórnik jest niezbędny w zestawie szkolnym na 2020 rok. Powinieneś zwrócić uwagę na jakość modelu, którego szukasz. Będzie on stale używany, więc musi być mocny i wytrzymały. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę pojemność. Chcemy, aby był w stanie pomieścić długopis i zestaw kredek, gumkę, temperówkę, klej, nożyczki i linijkę. Piórniki mają niższą wartość niż plecaki. W dziale filtrów sklepu internetowego nie powinno być problemu z wyborem opcji "chłopiec" i "dziewczynka". Znajdziesz tam również opcję "wyposażenie". Zaznacz ją, jeśli chcesz, aby Twój piórnik zawierał wszystkie niezbędne przybory. Przybory szkolne Ważne jest, aby w przypadku pustego piórnika uzupełnić go odpowiednią ilością ołówków. Ołówek i długopis to najważniejsze przybory szkolne dla dzieci. W zestawie znajduje się również temperówka i gumka do mazania. Na lekcjach matematyki przydadzą się również przybory do geometrii, przede wszystkim uniwersalna linijka o długości od 15 do 20 cm, kątomierz i kątomierz. Przydatny jest również kompas. Na zajęciach plastycznych przydadzą się nie tylko sztyfty

Zeszyty to niezbędny element, gdy zastanawiasz się, co kupić swojemu uczniowi. Przydadzą się zeszyty w linie i w kratkę. Zeszyty te będą grubsze do języka polskiego i matematyki (np. od 60 do 96 stron w drugiej połowie szkoły podstawowej. Zeszyty o objętości od 32 do 60 stron powinny być używane do chemii, biologii, geografii i historii. W przypadku innych przedmiotów (np. Wszystko zależy od oceny ucznia.