single

Jakie są rozmiary tornistrów uczniowskich?

Rozmiar tornistra powinien być dobrany do wzrostu ucznia, typu jego ciała i prawa wzrostu. Uczniowie w różnym wieku, o różnym wzroście i typie ciała mają różne rozmiary tornistrów. Wielu rodziców kupuje tornistry lub ujednolica tornistry na zamówienie. Nie wiem, jaki rozmiar tornistra wybrać dla dziecka. Dzisiaj producenci dostosowywania tornistrów szkolnych dla uczniów szkoły podstawowej zebrali kilka istotnych treści na temat wyboru rozmiaru tornistra dla ucznia. Przyjrzyjmy się.

Rozmiar tornistrów studenckich można z grubsza podzielić na trzy kategorie w zależności od wieku, wzrostu i typu ciała uczniów: przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła średnia. Te trzy etapy mają duże różnice w wysokości i kształcie ciała ze względu na wzorce wzrostu uczniów, a obowiązujące wygodne rozmiary są również zupełnie inne.

1. 30-35cm tornister jest odpowiedni dla uczniów przedszkola

Studenci przedszkola są zazwyczaj w wieku 3-6 lat. Uczniowie w tym wieku są na ogół słabe, i nie ma prawie żadnych podręczników lub pracy domowej do przechowywania. Tornistry szkolne są głównie używane do przechowywania odzieży. Muszą istnieć odstępstwa w wymaganiach dotyczących wielkości tornistra. Mniejszy tak długo, jak może pomieścić podręcznik o rozmiarze papieru A4, wysokość papieru A4 wynosi 29,7 cm, a wysokość tornistra jest większa niż 30 cm. Może pomieścić podręczniki w formacie A4. Wysokość tornistra to 30-a 35cm tornister to dobry wybór.

2. Tornister 36-42cm jest odpowiedni dla uczniów szkoły podstawowej.

Zwiększenie ilości zadań domowych w szkole podstawowej wymaga większego rozmiaru tornistra. Szkoła podstawowa jest od klasy pierwszej do szóstej w ciągu sześciu lat, a wzrost i kształt ciała uczniów znacznie się różnią. Dlatego wybór tornistra na poziomie szkoły podstawowej można podzielić na dwa etapy w zależności od wzrostu i budowy ciała uczniów: 1-3 klasy to jeden etap, a 4-6 klasy to drugi etap. Większość uczniów w klasach 1-3 jest słabego wzrostu i budowy ciała, ale nadal są wyżsi w porównaniu z przedszkolem. Na tym etapie, odpowiednie jest używanie tornistrów, które są o jeden rozmiar większe niż w przedszkolu. Na przykład, wzrost 36-38cm jest bardziej odpowiedni. Wzrost i ciało uczniów w klasach 4-6 są stosunkowo długie i mają cięższe prace domowe. Rozmiar tornistra jest większy. Tornistry o wysokości 38-42cm są bardziej odpowiednie dla uczniów klas wyższych.

3. Tornister o wysokości 40-45cm jest odpowiedni dla gimnazjalistów i licealistów

Dzieci w gimnazjum i liceum są w zasadzie stabilnego wzrostu, a ciężka praca w szkole wymaga tornistra o dużej pojemności do noszenia. Tornister o rozmiarze 40-45cm nie jest zbyt duży dla większości gimnazjalistów i może dobrze pomieścić przedmioty, które muszą być przechowywane. Wielkość podręcznika to wybór, którego nie dokonują gimnazjaliści.

Po zapoznaniu się z powyższą treścią, każdy powinien mieć pewne rozeznanie w kwestii doboru rozmiaru tornistrów uczniowskich. Rozmiar tornistra wiąże się nie tylko z wygodą użytkowania tornistra, ale również związany jest ze zdrowiem dziecka. Niezależnie od tego, czy tornister jest kupowany przez rodziców, czy też dostosowywany przez szkołę, producenci tornistrów dla uczniów szkół podstawowych podkreślają, że każdy musi zwrócić uwagę na to, aby dać dzieciom tornister o odpowiednim rozmiarze. Ogólnie rzecz biorąc, szerokość tornistra nie powinna przekraczać ciała dziecka, a dół tornistra nie powinien być niższy niż talia dziecka o 10 cm.